Jesteś tutaj: Start / Aktualności.

Aktualności.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Aktualności

2018-02-25
   • OGŁOSZENIE DYREKTORA

     
     
     
   • 27 stycznia 2018r.

   •  

     

     „Wspólnie wędrujemy”

    XXVI Rajd Zimowy- Sudół 2018 Szlakiem Powstania Styczniowego

    W dniu 27.01.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego
    w Ostrowcu Św.  odbył się  XXVI Rajd Zimowy- Sudół 2018 Szlakiem Powstania Styczniowego.  To już po raz  piąty  uczniowie z nauczycielami  ZSS przemierzyli   szlak turystyczny   (9 km )zdobywając kolejne punkty  do odznaki.  Trasa z Dębowej Woli  poprzez  Sudół- Polanę Czachowskiego ( miejsce walk Powstania Styczniowego) doprowadziła uczestników do Krzemionek Opatowskich gdzie odbyło się wspólne ognisko oraz konkurs  z nagrodami . Zwiedziliśmy kopalnię krzemienia pasiastego.  Przy sprzyjającej pogodzie nie mogło zabraknąć bitwy na śnieżki. Czekamy  na kolejne wyprawy.

     

     

     
   • 24 stycznia 2018r.

     

    WYSTAWY W MUZEUM HISTORYCZNO-ARCHEOLOGICZNYM

    W CZĘSTOCICACH

          W dniu 24.01.2018r. uczniowie klas II, IIIa i IIIc SSPdP oraz klas IIb i IIc Gimnazjum obejrzeli dwie wystawy czasowe  w  Muzeum Historyczno – Archeologicznym w Częstocicach.  Jedna z nich to: „Józef Piłsudski na pomnikach II Rzeczypospolitej”, przybliżyła ona uczniom m.in. historię pomnika w naszym mieście. Druga wystawa: „Świąteczni Goście. Tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe” pokazała historię wystawiania szopek w Polsce.  Uczniowie zapoznali się z tradycją kolędowania. Dowiedzieli się również jakie postacie przedstawiają kukiełki kolędnicze, kim był Turoń, po co koza po kolędzie i wielu innych ciekawych rzeczy. Wyjście zorganizowała nauczycielka: Justyna Buczałowska.                                                                       

   • 20 stycznia 2018r.

     

     

    "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"

    W dniu 20.01.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą:„Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego w Ostrowcu Św.  odbył się  XXXV Złaz na Polanie Langiewicza w rocznicę Powstania Styczniowego, w którym uczniowie ZSS wzięli udział wraz z opiekunami Edytą Kopyś , Małgorzatą Łukasik i Anną Wieczerzak .Trasę rozpoczęliśmy w miejscowości   Wąchock, w piękny zimowy dzień. Na rynku przy  pomniku z sołtysem zrobiliśmy sobie fotki. Zwiedziliśmy klasztor pocysterski, w którym pochowany jest partyzant Jan Piwnik „Ponury”. Dalej pomaszerowaliśmy  na  Polanę Langiewicza  gdzie przy pomniku  odbyła się krótka modlitwa  oraz zostały złożone kwiaty i zapalono znicze .  Po wspólnym integracyjnym  ognisku  wszyscy wyruszyli na swoje szlaki . My udaliśmy się w kierunku Starachowic . W drodze powrotnej dołączył do nas niespodziewany gość w postaci motyla-Latoliskta- Czyżby już nadchodziła wiosna? Zdobyliśmy kolejne punkty do  odznaki OTP.  Czekamy na kolejne wyprawy.

     

     
     
     
  • 20 stycznia 2018r.
   • 20 stycznia 2018r.

     

    III OSTROWIECKA GALA SPORTU

    20 stycznia 2018R. odbyło się uroczyste podsumowanie działań sportowych roku 2017 . Na Hali widowiskowo- sportowej KSZO mieszkańcy Ostrowca gościli na III Ostrowieckiej Gali Sportu. W plebiscycie mogliśmy również głosować na nominowanych przez Kapitułę, sportowców i trenerów Olimpiad Specjalnych. Nominowani należą do Klubu „RYWAL” działającym przy Zespole Szkół Specjalnych ul. Iłżecka 33; oraz Klubu „SZANSA” działającym przy Stowarzyszeniu na rzecz WTZ ul. Żabia 31. Głosami czytelników Gazety Ostrowieckiej oraz Wiadomości Świętokrzyskich wyróżnieni spośród dziesiątkinominowanych zostali : 
    Rafał Bielewicz (RYWAL); Paweł Dunal (SZANSA); Paweł Menducki (SZANSA); Wioleta Pych (SZANSA) ; Milena Szwagierczak (SZANSA) ; Katarzyna Wójcicka (SZANSA) ; Dominika Grześkiewicz (SZANSA)

    Natomiast III miejsce zdobył Marcin Dunal (SZANSA) ; II miejsce Kamil Podsiadło (RYWAL); I miejsce zdobył Paweł Kwiecień ( SZANSA) i tytuł Sportowca Roku 2017 Olimpiad Specjalnych
    Wśród trenerów nominowano dwie osoby:
    Justyna Wołowiec ( RYWAL)
    - Remigiusz Woźniak (SZANSA)
    W tym przypadku Kapituła przyznała dwie równorzędne nagrody i Trenera 2017 roku Olimpiad Specjalnych.

    http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:433

     

     
  • 14 stycznia 2018r.
   • 14 stycznia 2018r.

     

    26 FINAŁ WOŚP


    Już po raz siódmy 14 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły kwestowali na rzecz WOŚP. Tegoroczny dochód Orkiestry przeznaczony został „dla wyrównywania szans noworodków”.
    Nowością był 1-szy BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ I UCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY zorganizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie biegaczy OstroBiec, w którym to nasi uczniowie, sportowcy Klubu OS „Rywal” również wzięli udział. Natalia Śmieszek i Kamil Podsiadło dzielnie stawili się na starcie aby dołożyć swoją cegiełkę na zakup pomp insulinowych po okiem trenerów E. Wybranowskiej I. Rusinowicz.
    Do kwestowania zgłosiło się 15 wolontariuszy z naszej szkoły:
    Izabela Śmigas, Klaudia Janus,Joanna Mazurowska,Natalia Śmieszek,Dominik Ślusarz,Wiktoria Wańdoch,Kamil Piec, Pamela Bruszewska,Łukasz Tyrała, Longina Lipka,Marcin Spyra,Kamil Szczepański, Grzegorz Dwojak, Iwona Gajowik, Magdalena Gajowik.
    Uśmiech i entuzjazm młodzieży sprawił,iż mieszkańcy Ostrowca bardzo chętnie wrzucali datki do puszek. Rekordową kwotę 415 zł zebrała Izabela Śmigas. Łącznie 2176,69 zł zasiliło WOŚP.
    Uczniowie byli dumni i szczęśliwi, że choć w niewielkim stopniu mogli wspomóc szczytny cel jaki przyświecał 26 Finałowi WOŚP.
    Nad organizacją czuwały nauczycielki Elżbieta Wypchło i Joanna Gałka. zaś wolontariuszom podczas akcji towarzyszyły panie: M. Piotrowska, M.Wasilewska,K.Sobczyk,J.Guryniuk,J.Borowska,J.Gałka, U.Sasak,M.Jankowska.

    http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:432

     

     

     
  • 12 stycznia 2018r.
   • 12 stycznia 2018r.

     

    PODRÓŻE DALEKIE I BLISKIE...

    ...INSTYTUT DIZAJNU W KIELCACH

    Instytut Dizajnu w Kielcach to wyjątkowe miejsce gdzie mogliśmy gościć w ramach zajęć „Papier czerpany w praktyce” . Instytut rozwija swoją działalność na czterech płaszczyznach: produkcja, edukacja, informacja. Jest to również nowoczesne centrum wystawiennicze gdzie mogliśmy przybliżyć działalność znanego artysty i projektanta Oskara Ziętę przedstawianego również jako architekta. Wystawa ukazała nam przedmioty codziennego użytku takie jak krzesła, stoły, lustra, widziane okiem artysty i przez niego wykonane. Warsztaty natomiast nauczyły nas techniki wyrabiania papieru czerpanego z pulpy sosnowej, czyli jednego z najdroższych i najdelikatniejszych papierów. Przepiękny papier będziemy wykorzystywać do prac plastycznych. Nasi uczniowie byli pierwszy raz w takim miejscu i warsztaty spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Organizatorami wycieczki były Justyna Wołowiec , Ewa Lenart i Anna Wieczerzak.

    http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:430

     

     

     
  • 10 stycznia 2018r.
   • 10 stycznia 2018r.

     

    CIEKAWI  LUDZIE -

    INTERESUJĄCE  ZAWODY - AKTOR

    O tym, jak spełniać swoje marzenia, opowiadał 10 stycznia 2018r. w ZSS pan Patrice Nieckowski - francuski aktor serialu TVN ,,Szkoła". Pan Patrice spotkał się z uczniami SSPdP. Mówił o swoich pasjach, jakimi są podróże i aktorstwo, a także zdradzał kulisy pracy na planie filmowym. Patrice chętnie rozdawał autografy i pozował do wspólnych fotografii. Wpisał się też do naszej szkolnej kroniki. Spotkanie zorganizowała Agnieszka Wziątek-Dryjas.

    http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:429

 

   

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:ZSS
Data utworzenia:2018-02-01
Data publikacji:2018-02-01
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:305

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-02-05 14:43:44AdministratorOgłoszenie DyrektoraAktualności.